NARODOWY PROGRAM CZYTELNICTWA

Drodzy Rodzice,

z wielką radością informujemy, że złożony przez nas wniosek do Biura Edukacji

w ramach NARODOWEGO PROGRAMU CZYTELNICTWAprzeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej i tym samym uzyskaliśmy wsparcie w kwocie 3000 zł na zakup nowych książek dla dzieci do przedszkolnej biblioteki.

Drogą mailową czekamy na Państwa propozycje ciekawych pozycji wydawniczych, które będą bawić i uczyć naszych przedszkolaków oraz pozwolą jak najlepiej wykorzystać przyznane środki.

Adres przedszkola: p171@edu.um.warszawa.pl

Dodatkowo zaplanowaliśmy działania promujące czytelnictwo w bieżącym roku szkolnym:

Lp.

Nazwa działania

1

Uzupełnienie przedszkolnej biblioteczki o nowości wydawnicze z pomocą rodziców oraz pracowników pobliskiej biblioteki

Listopad- Grudzień 2021 r.

2.

Współpraca z biblioteką publiczną- udział dzieci w lekcjach bibliotecznych

3.

„Czytanie na czekanie”- czytanie dzieciom bajek w chwilach oczekiwania np. na posiłek, na rodziców, podczas poobiedniego odpoczynku.

4.

„Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”- zapraszanie rodziców do popołudniowego czytania ulubionych bajek

5.

Zorganizowanie konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców pt. „Okładka mojej ulubionej książki”

Styczeń 2022 r.

6.

Tworzenie książek przez dzieci w 5 i 6 latkach; zorganizowanie wystawki dla rodziców i dzieci z innych grup w szatni przedszkola

Marzec- kwiecień 2022 r.

7.

„Zaczytani”- zbiórka książek dla dzieci w szpitalach.

Maj 2021 r.