Przedszkole Nr 171

AKTUALNOŚCi

 
 
Witamy 
DZiEŃ KROPKi

"Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia i zabawy  pobudzające kreatywność, pomysłowość i talent dzieci. Zabawy dostarczyły wiele radości, a podczas zajęć palstycznych powstały małe dzieła sztuki.

            

DZiEŃ DZiECKA W PRZEDSZKOLU

Na Dzień Dziecka rodzice z grupy IV przygotowali dla dzieci wyjątkową niespodziankę. Tego dnia miała miejsce premiera przygotowanego przez nich spektaklu pt. Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków. Było to dla wszystkich niesamowite przeżycie. A miesiące przygotowań zostały zwieńczone pięknym wydarzeniem.

    

 

WRĘCZENiE KART ŚWIĄTECZNYCH W URZĘDZiE DZiELNiCY PRAGA PÓŁNOC
 
Dwoje dzieci z grupy IV miały przyjemność wręczyć Pracownikom  Wydziału Oświaty Dzielnicy Praga Północ własnoręcznie wykonane karty świąteczne z najlepszymi życzeniami. Była to też dla nich nie lada przygoda i możliwość zadania pytań Pani Urzędniczce. Była to bardzo miła wizyta. Dziękujemy!
  
 
 
 
SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

                                                                    flaga-ukrainy-ruchomy-obrazek-0015            

24 czerwca 2022 r. odbyła się XXVI Spartakiada Przedszkolaków z Dzielnicy Praga-Północ. W konkurencjach sportowych udział wzięły dzieci ze wszystkich 13-stu północno–praskich przedszkoli. Patronat honorowy nad zawodami objęła Pani Ilona Soj-Kozłowska, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st.Warszawa. Dzieci z naszego przedszkola zajęły trzecie miejsce.

Wszystkim zawodnikom składamy ogromne gratulacje !!!

   

       

       

               

PRZEGLĄD WOKALNO-TANECZNY

22 czerwca odbył się XXVII Przegląd wokalno-taneczny z cyklu ,,Mikrofon dla Najmłodszych" - ,,Piosenki dzieci ciekawych świata". Dzieci z grupy czwartej przygotowały układ tanecznyc do piosenek ,,A my jesteśmy dziewczyny z Ukrainy" w ywkonaniu Nataly May wraz z córkami oraz ,,Ukraina".

                  

           

       

 

KOLEJNY SUKCES PLASTYCZNY

Z przyjemnością informujemy, że Weronika S. z grupy drugiej wzięła udzial w konkursie plastycznym pt. ,,Moja sensoryczna książeczka" zorganizowanym przez Przedszkole nr 217. Weronika  zdobyła wyróżnienie otrzymując pamiątkowy dyplom i drobne umominki.

  Weroniko - GRATULUJEMY !!!

WYNiKi KONKURSU PLASTYCZNEGO

W dniu 21 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie dzielnicowego konkursu plastycznego pt. ,,Ratujmy pszczoły". Konkurs został zorganizowany przez nasze przedszkole i objęty patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy.

Wyniki konkursu w kategori 3-4 latki:

- Marianna Pszczółkowska

-Tymon Pigura

- Hanna Balcerzak

Wyróznienia:

- Szarifa Zukaeva

- Natalia Celińska

Wyniki konkursu w kategori 5-6 latki:

- Gosia Sawicka

- Antonina Dolaś

-Klara Zalewska

Wyróżnienia:

-Anna Brzuska

- Emilia Jerzuchowska

- Oliwia Rosik

- Mikołaj Mazurek

- Asia Biczyk

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a autorom nagrodzonych prac - gratulujemy !

KONKURS PLASTYCZNY

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie dziecka biorącego udział w konkursie plastycznym pt. ,,Czy to bajka czy nie bajka".

Ala G. z grupy czwartej zajęła trzecie miejsce przygotowując pracę przestrzenną pt. ,,Bociany".

Alu - gratulujemy sukcesu !

     

       

WYNiKi KONKURSU ,,Z WiZYTĄ U PSZCZÓŁ

                                    

Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkolaki osiągnęły kolejny sukces w konkursie plastycznym organizowanym na terenie dzielnicy Praga Północ.                    W konkursie wzięło udział 33 prac. Głównymi kryteriami oceny były: pomysł               i estetyka, ilość wykorzystanych materiałów naturalnych oraz samodzielność, na którą jury kładło szczególny nacisk. Wśród nagrodzonych prac w kategorii 3-4  lata (praca 3D) nagrodę otrzymała Kasia P. oraz Daniel J. (praca płaska). Dzieci zajęły trzecie miejsca. W kategorii 5-6 lat  (praca 3D) nagrodę otrzymała Zuzia N. zajmując trzecie miejsce. W kategorii 5-6 lat (praca płaska) pierwsze miejsce zajął Staś G.

Wszystkim dzieciom GRATULUJEMY !!!       

 

Wszystkie prace będzie można obejrzeć 21 maja 2022r. podczas Pikniku Rodzinnego ,,Przyjaciele Pszczół”, organizowanym przez VII Ogród Jordanowski, w sobotę 21 maja, w godzinach 10.00-15.00.

                                                        

PRZYJACiEL NA DOBRE i NA ZŁE

Dzieci z grupy czwartej wzięły udział w konkursie plastycznym pt. ,,Przyjaciel na dobre i na złe".  Konkurs zorganizowany został w Przedszkolu nr 161 i objęty patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Północ. Praca Emilki zajęła pierwsze miejsce w grupie dzieci pięcio, sześcioletnich. Wszystkim uczestnikom zazdrościmy umiejętnosci rysowania. BRAWO !!!

 

 

Podziękowanie za udział w konkursie - kliknij tutaj

 

KOLEJNA NAGRODA

Z przyjemnością informujemy, że Marharyta z grupy IV uczestnicząc w konkursie       pt. ,,Pojazd św. Mikołaja" zajęła drugie miejsce w kategroii dzieci 5, 6 - letnich.

Marharyta - gratulujemy !!! Super !!!

  

KONKURS ,,ROZŚPiEWANE PRZEDSZKOLE

W grudniu 2021 r. Emilka z grupy IV wzięła udział w czwartej edycji                  Konkursu Wokalnego ,,Rozśpiewane Przedszkolaki" zorganizowanego przez Przedszkole nr 186. Dziewczynka zaprezentowała piosenkę pt. ,,Jesień".                  Po ogłoszeniu wyników Emilka otrzymała pamiątkowy mikrofon, dyplom oraz książkę pt. ,,Moje ulubione piosenki" . 

                                

KOLEJNY SUKCES

                          

Z przyjemnością informujemy, że dzieci z naszego przedszkola             wzięły udział w konkursie plastycznym pt. ,,Ptaki cudaki". Konkurs został zorganizowany przez Przedszkole nr 164 w Warszawie i objęty patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy. Za udział w konkursie dziewczynki z IV grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy i przewodnik przyrodnika ,,Ptaki". Książki ułatwią dzieciom zgłębianie tajemnic życia naszych skrzydlatych przyjaciół.

Anastasiia - gratulujemy !!!                           Anastazja - gratulujemy !!!

  

ŚWiĄTECZNE SPOTKANiA PRZY CHOiNCE

   16 grudnia dzieci z naszego przedszkola przedstawiły niespodziankę       dla swoich najbliższych w postaci występów artystycznych. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki oraz ukłądy taneczne. Podczas występów dzieci życzyły wszystkim zdrowych, spokojnych świąt oraz wielu niezpomnianych chwil podczas rodzinnych spotkań. Występy zostały nagrane i przekazane rodzicom.

WYNiKi KONKURSU ,,LALKA Z TEATRU

 

Dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny wzięły udział w dzielnicowym konkursie plastycznym organizowanym na terenie naszej dzielnicy. Organizatorem konkursu pt. ,,Lalka z teatru" było Przedszkole nr 165 w Warszawie.

Z przyjemnością informujemy, że Staś z grupy III zajął pierwsze miejsce w kategorii dzieci 5 - letnich. Chłópiec wykonał lalkę Czerwonego Kapturka. W kategorii dzieci 6 - letnich Laura G. zajęła II miejsce.

Stasiu, Lauruś... gratululujemy !!!