Przedszkole Nr 171


GALERiA

 
 
Witamy

WYCiECZKA AUTOKAROWA

20 czerwca 2023 r.  całym przedszkolem wybraliśmy się do Wioski Indiańskiej w gospodarstwie agroturystycznym "Mazowiecki Zaścianek". To był dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. 

Na początek czekała nas przejażdżka wozem po pięknej i malowniczej okolicy Grabowa. Następnie odwiedziliśmy indiańskie Tipi. Dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa "Indianie", skąd pochodzą, jak żyją, co jedzą, jak się ubierają oraz co oznaczają ich piękne naszyjniki. 

Następnie jako młodzi Indianie wybieraliśmy sobie imię, które ilustowaliśmy na specjalnych opaskach do których zdobywaliśmy pióra. W między czasie dowiedzieliśmy się że łuk nie służył tylko do polowań. Na naszych oczach gospodarz niemal za jego pomocą rozpalił w chacie ognisko!

Potem zdobyliśmy pióro do naszego pióropusza strzelając z łuku do tarczy. Wszystkim się udało :) 

Niesamowite przeżycia uzupełniały zabawy na dużej polanie, pyszne posiłki w warunkach polowych oraz tutejszy kot, który domagał się głaskania na kilka rąk. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

 

DZiEŃ MAMY i TATY

12 i 14 czerwca odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty oraz uroczystość zakończenia edukacji przedszkolnej starszaków. Wszystkie przedszkolaki przygotowały specjalne pokazy artystyczne, pełne niesamowitych wrażeń i wspomnień. Dzieci zabrały Rodziców w niesamowitą podróż, okraszoną pięknymi wierszami, kolorowymi strojami, muzyką i tańcem, wyrażając w ten sposób swoje uczucia przywiązania, miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania.

Podczas oglądania występu swoich pociech na twarzach Mam i Tatusiów gościł uśmiech, a czasem wzruszenie. 

Wszystkich zainteresowanych przebiegiem uroczystości zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

WYNiKi KONKURSU ,,NASZA RODZiNNA TRADYCJA

Za nami rozstrzygnięcie konkursu literacko - plastycznego ?Nasza rodzinna tradycja?.

Udział w konkursie wzięło 9 dzieci z naszego przedszkola.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody.

Przedszkolakom gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

Ponadto w ramach obchodów Dnia Książki, pragniemy Państwu zarekomendować Festiwal Języka Polskiego, który odbywa się na urokliwym Roztoczu, w Szczebrzeszynie.

W bieżącym roku Festiwal odbędzie się w dniach 30 lipca - 5 sierpnia. Równolegle mają miejsce wydarzenia kulturalne, spotkania z autorami na scenie dla dorosłych oraz na scenie dla dzieci w ramach Małej Stolicy Języka Polskiego. Szczegóły poniżej:

https://stolicajezykapolskiego.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=ursi8o_GG2Y&t=2s

Organizatorki konkursu

,,PiOSENKi Z KOLOREM ŚPiEWA KAŻDE PRZEDSZKOLE"

W tym roku grupa IV wzięła udział w XXVIII edycji przeglądu wokalno-muzycznynego pt. "Mikrofon dla Najmłodszych". 

Tegoroczna odsłona wydarzenia odbyła się pod hasłem "Piosenki z kolorem śpiewa każde przedszkole". 

Nasze Starszaki wystąpiły na zielono przestawiając hit Majki Jeżowskiej - My chcemy grać w zielone, a także żywiołowy i pełen energii Wiosenny Rock and Roll. 

Dzieci dały z siebie wszystko i ich pokaż był oszałamiający. Jesteśmy bardzo dumni! 

Gratulujemy!

KONKURS RECYTATORSKi

Dn. 19.04.23 Amelka I. Aż grupy IV, wzięła udział w konkursie recytatorskim poświęconym twórczości wybitnego komediopisarza i poety - Aleksandra Fredry, który odbył się w Przedszkolu nr 167. Amelka zaprezentowała wiersz pt. "Bajka o sowie". Teraz trzymając za nią mocno kciuki czekamy z niecierpliwością na werdykt komisji konkursowej. Bez względu na wynik - Amelko, dałaś z siebie wszystko i dla nas już wygrałaś!!!

DZiEN ZiEMi 2023 R.

21 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Odbyły się zajęcia edukacyjne uświadamiające konieczność dbania o przyrodę. Przedszkolaki dowiedziały się, że dla dobra naszej planety należy sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci oraz ograniczać zużycie plastiku. W ramach obchodów Dnia Ziemi dzieci przyniosły do przedszkola ciekawe rośliny. Były budleje wabiące swoim zapachem kolorowe motyle, forsycje, hortensje i wiele innych. Z pomocą Pana Darka przedszkolaki zadbały o upiększenie ogrodu sadząc przyniesione krzewy, cebulki, wysiewając nasiona aksamitek. 

Wszystkim osobom, które wsparły dzieci w obchodach Dnia Ziemi bardzo dziękujemy ! 

PiERWSZY DZiEŃ WiOSNY

Z okazji I dnia wiosny, w myśl poznanej na zajęciach rytmiki piosenki ,,Precz zimo zła" wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w tradycyjnym żegnaniu zimy i witaniu pierwszego dnia wiosny. Dzieci z trzeciej grupy wykonały kukłę Marzanny i zaprezentowały ją młodszym kolegom. Starszaki wykonały układ taneczny do piosenki ,,Wiosna" i udały się na pocztę, by wysłać Marzannę na Biegun Północny! To symboliczne pożegnanie się z zimą zwieńczyło nasze obchody tego dnia, w którym wspólnie śpiewaliśmy piosenki i witaliśmy nową porę roku.  

KONKURS PLASTYCZNY ,,MOJA PANi LOGOPEDA

Za nami rozstrzygnięcie konkursu ? Moja Pani Logopeda?. 

Udział w konkursie wzięło 20 dzieci z naszego przedszkola.

Prace uczestników konkursu podziwiać można na wystawie w holu przedszkola.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

Przedszkolakom gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie. 

Organizatorki

SPOTKANIE Z PERR - ZOO

24 stycznia dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych pt. ,,Egzotyczne czy domowe". Warsztaty poprowadził pan Roman Person z Perr - Zoo. Przedszkolaki miały okazję bezpośrednio obserwować ślimaki afrykańskie, patyczaki, jeża pigmejskiego, myszki oraz długowłosą świnkę morską. Umiejętność opowiadania przez pana Romana o ciekawostkach przyrodniczych pobudzała dzieci do stawiania pytań o zwierzętach. Na koniec spotkania każde dziecko miało okazję wskazania zwierzątka, które chętnie by przyjęło pod swój dach.

DZiEŃ BABCi i DZiADKA

Od samego rana dzieci z wielką niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Po ich przybyciu i rozpoczęciu uroczystości z okazji ,,Dnia Babci i Dziadka", pani dyrektor przypomniała, że osoby te, każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Podziękowała gościom za cierpliwość i zrozumienie okazywane wnuczętom każdego dnia. Złożyła życzenia oraz zaprosiła na występy artystyczne przedszkolaków. 

Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. 

Duży zachwyt wzbudziły występy  ,,Puenty" - agencji artystycznej Krystyny Strawińskiej-Goliasz.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

PASOWANiE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 11 stycznia 2023 r. pozostanie na długo w pamięci dzieci i rodziców, które 1 września 2022 r. rozpoczęły swoją przygodę w naszym przedszkolu. 

W tym dniu odbyła się uroczystość ,,Pasowania na przedszkolaka". Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez panią dyrektor Małgorzatę Piesiewicz. Następnie dzieci przedstawiły krótką część artystyczną prezentując swoje umiejętności wokalno - taneczne. Po części artystycznej pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na zakończenie spotkania osoby uczestniczące w uroczystości otrzymały podziękowania i gromkie brawa.

SPOTKANiE Z MiKOŁAJEM

21 grudnia od samego rana wszystkie dzieci w dużym napięciu czekały na Mikołaja. Każdy dzwonek do drzwi wywoływał ogromne emocje. Uroczysty nastrój stworzyła dekoracja, którą najmłodsze dzieci podziwiały z ogromnym zachwytem. Po pojawieniu się wyczekiwanego gościa radość była ogromna. Mikołaj opowiedział bajkę, zaprosił dzieci do wspólnej zabawy i na zakończenie spotkania obdarował przedszkolaki prezentami. Wspólne chwile z Mikołajem na długo pozostanie w dziecięcej pamięci.