15.04.2024  Poniedziałek

Śniadanie: płatki kukurydziane na mleku, pieczywo mieszane z masłem, szynką wiejską, sałatą i pomidorem, herbata owocowa, winogrono.

Obiad: zupa brokułowa, kluski leniwe z masłem i bułką tartą, surówka z marchwi i brzoskwini, kompot truskawkowy.

Podwieczorek: kajzerka z pasztetem z makreli i ogórkiem kwaszonym,

herbata z cytryną, gruszka.

16.04.2024 Wtorek

Śniadanie: płatki ryżowe na mleku, pieczywo razowe z masłem, kiełbasą żywiecką, sałatą i papryką, herbata miętowa, jabłko .

Obiad: zupa buraczkowa, gulasz wieprzowy, kasza jaglana, surówka z ogórka kiszonego i marchewki z oliwą, kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: budyń malinowy, biszkopty, sok wieloowocowy.

17.04.2024 Środa

Śniadanie: płatki owsiane na mleku, pieczywo pszenne z serem białym na słodko, herbata owocowa, banan.

Obiad: zupa dyniowa z groszkiem ptysiowym, bitka wołowa w sosie własnym,  kasza pęczak, mini marchewka z bułka tartą, kompot wiśniowy.

Podwieczorek: bułka dyniowa z masłem, polędwicą sopocką, sałatą i ogórkiem zielonym, herbata z cytryną.

18.04.2024 Czwartek          Dzień czosnku

Śniadanie: kasza manna na mleku, pieczywo razowe z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorkiem i rzodkiewką, herbata z cytryną, melon.

Obiad: kapuśniak, spaghetti z mięsem wieprzowym i warzywami, mix sałat z sosem czosnkowym, kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: sałatka jarzynowa, bułka wrocławska z masłem, herbata z cytryną, gruszka.

19.04.2024 Piątek

Śniadanie: kawa inka, pieczywo pszenne z masłem, szwedzki stół (szynka drobiowa, ser żółty, jajo na twardo), papryka, sałata, ogórek świeży, herbata owocowa, nektarynka.

Obiad: krupnik, ryba w panierce, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, marchewki i  jabłka, kompot malinowy.

Podwieczorek: serek waniliowy, biszkopty, herbata z cytryną, jabłko.

Jadłospis może ulec minimalnej zmianie.

Dzieci mają dostęp do wody pitnej przez cały dzień w każdej grupie.

Jadłospis może ulec minimalnej zmianie.

ALERGENY występujące w produktach:

1. Nasiona zbóż i pro. pochodne

2. Jaja i pro. pochodne