WiTAJ WiOSNO !!!

Dnia 19.03.2021 r. odbyła się zabawa na ogrodzie przedszkolnym z udziałem wszystkich dzieci pod hasłem ,,Żegnaj zimo, witaj wiosno" .
Wszystkie grupy spacerowały machając własnoręcznie wykonanymi kwiatami wokół placu i śpiewały piosenki ,,Maszeruje wiosna", ,,Przyjdźże Ty wiosenko".

Dzieci z grupy III wykonały piękną Marzannę z kolorowej krepiny, która była symbolem mroźnej zimy. Korzystając z okazji, że tego dnia zagościła u nas zima, dzieci pozbierały niemal cały śnieg z placu zabaw i oddały go Marzannie. Niech zabiera go do Zimowej krainy.

Na zakończenie grupa IV wyrecytowała wiersz ,,Marzanno, Marzanno Ty zimowa Panno" a młodsze dzieci pożegnały zimę słowami ,,Precz zimo, nie zwlekaj, idź sobie, uciekaj".
Dziwnym zbiegiem okoliczności na błękitnym niebie pojawiło się słońce, rozweselając buzie wszystkich przedszkolaków.