ROWEROWY MAJ

rok temu

Informujemy, że nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w akcji promującej aktywny i ekologiczny styl życia - Rowerowy Maj.

Ponieważ poranny ruch wpływa korzystnie na zdrowie oraz koncentrację, a co ważne kształtuje dobre i ekologiczne nawyki, do udziału w akcji zachęcamy wszystkie przedszkolaki.

Udział w akcji polega na aktywnym przyjeździe dziecka do przedszkola na wybranym sprzęcie sportowym: rowerze, hulajnodze, rolkach lub deskorolce.

Każdy aktywny przyjazd zostaje odnotowany na plakacie wiszącym w klasie poprzez naklejenie specjalnej naklejki (każda grupa ma swój plakat).

Aktywny uczestnik akcji otrzymuje również naklejkę, którą umieszcza w swoim indywidualnym dzienniczku.

Akcja Rowerowy Maj potrwa cały miesiąc.

Po jej zakończeniu policzymy wyniki - naklejki na plakatach grupowych.

Najaktywniejsi uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy wszystkich serdecznie do udziału!

Dzieci mieszkające daleko mogą łączyć przejazdy, np. część samochodem i część aktywnie. (Rozumiemy że to rozwiązanie jest trudne logistycznie, ale może się uda:))

Niektóre dzieci już aktywnie włączyły się do akcji, za co duże BRAWA !!!