ŚWiĘTO NiEPODLEGŁOŚCi

W dniu 10 listopada 2021 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Niepodległości.

W ramach przygotowania do obchodów Święta Niepodległości, dzieci wykonały kotyliony w biało-czerwonych barwach.
Wśród przedszkolaków z najstarszej grupy pojawił się pomysł, aby obdarować kotylionami mieszkańców Pragi Północ.
Na spacer po okolicy wybrały się dzieci z dwóch najstarszych grup.
Wręczając przechodniom kotyliony przedszkolaki mogły dostrzec na twarzach prażan zaskoczenie, uśmiech i serdeczność.
Podczas spaceru dzieci spotkały żołnierza wojska polskiego.
Jak się później okazało był to pan kapral Przemysław Łuszczki z 54 Batalionu Lekkiej  Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej.
Spotkanie z naszymi przedszkolakami zapadło w pamięci pana kaprala.
Żołnierz pochwalił inicjatywę dzieci na ekranie TVP info przekazując  serdeczne pozdrowienia.

O godzinie 11:11 wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w akcji ,,Szkoła do hymnu". Po wspólnym zaśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego każda z grup zaprezentowała występy atystycze: wiersze, piosenki, tańce.
Uroczyść z okazji Dnia Niepodległości była wielkim przeżyciem dla najmłodszych dzieci. Był to ich pierwszy występ przed dużą widownią.
Dzieci z najstarszej grupy podczas zajęć z ogromnym zainteresowaniem poznawały historię naszego kraju.
Starszaki mają największą świadomość ważność Narodowego Święta Niepodległości dla wszystkich Polaków.

Wszystkich zainteresowanych obchodami Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy do galerii.