DZiEŃ ZDROWEGO JEDZENiA

8 i 9 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zdrowego Jedzenia. Dzieci z dwóch najstarszych grup przyniosły do przedszkola ulubione owoce i warzywa. Podczas wspólnych rozmów przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą w zakresie umiejętności określania, które pokarmy służą zdrowiu człowieka, a ktrych należy unikać lub można spożywać w bardzo niewielkich ilościach. Podczas zajęć dzieci poznały wiele sposóbów przetwarzania warzyw i owoców. Przy zachowaniu najwyższych zasad higieny czyli umyciu owoców i warzyw oraz dokładnym wyszorowaniu rąk dzieci zabrały się do pracy. Najbardziej intrygujące było własnoręczne wyciskanie cytrusów. Koktajl owocowy występował w różnej konfiguracji. Zaskoczeniem dla wszystkich był sok warzywno-owocowy z buraka, marchewki, selera naciowego i gruszki. Nowa mieszanka witamin podzielił przedszkolaki. Niektórzy byli zachwyceni smakiem, inni wręcz przeciwnie.

Podsumowując:

Po takiej bombie witaminowej nie będziemy chorować do końca roku !!!