PRASKiE MiEJSCA PAMiĘCi NARODOWEJ

Dnia 28 października dzieci z grupy III i IV wybrały się na spacer na skwer płk. Antoniego Władysława Żurowskiego mieszczący się między ulicami 11 Listopada, Inżynierską i Ratuszową.
Przedszkolaki obejrzały kamień upamiętniający postać pułkownika, który pełnił funkcję komendanta obwodu VI Pragi AK podczas powstania warszawskiego. Zapalając znicze i składając kwiaty na pomniku dzieci oddały hołd żołnierzowi Armi Krajowej walczącemu o wyzwolenie Warszawy.
Następnie przedszkolaki poszły na ul. Namysłowską przy której znajduje się Pomnik Ku Czci Pomordowanych w Praskich Więzieniach 1944–1956.  Dzieci zwróciły uwagę na wielkość postaci będących elementami pomnika oraz poznały historię związaną z wydarzeniami II wojny światowej.