Przedszkole Nr 171
Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia 
Archiwum wydarzeń

Dnia 18 lutego dzieci z II i III wybrały się do Kina Praha, gdzie aktorzy z Wrocławskiego Teatru Art przedstawili spektakl pt. "Baśnie polskie". Spektakl składał się z trzech przedstawień: ,,Szewczyk Dratewka", ,,Żywa Woda", ,,Złota Kaczka".

Dzieci miały możliwość obejrzenia niespotykanych form teatralnych z wykorzystaniem  pięknych lalek i barwnych kostiumów. 

Przesłaniem przedstawień było uświadomienie dzieciom, że wszystko w życiu każdego człowiek zależy od jego postępowania, odwagi i właściwej postawy.

Zapraszamy do galerii.

 

 

                                             

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-24 17:09:35

    Kilka dni przed Bożym Narodzeniem starszaki z naszego przedszkola zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 395 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego na ul. Sierakowskiego 9 w Warszawie. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć klasy i uczestniczyć w zabawach integracyjnych, po których zostały zaproszone do obejrzenia jasełek przygotowanych przez uczniów szkoły. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Po występach nadszedł czas na składanie sobie świątecznych życzeń i wspólne kolędowanie. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały drobne upominki. Zapraszamy do galerii.

 

 

 

                            

 

 

                                  

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-29 22:30:32

    Przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty i spotkania z udziałem zaproszonych gości. Najmłodsze przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na grupowe warsztaty świąteczne pt. ,,W zimowej zamieci”. Podczas spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę o gwiazdkach, ulepiły śniegowego bałwana i zaprosiły rodziców do wspólnego wykonanie świątecznych kartek. Najstarsze przedszkolaki przedstawiły jasełka, wspólnie śpiewały kolędy i pastorałki. Po występach dzieci przyszedł czas na życzenia i świąteczny poczęstunek. Wspólnie spędzone chwile były pełne wzruszeń. Zapraszamy  do obejrzenia zdjęć.

 

 

                                

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-29 19:52:53

 

   Pamiętając o samotnych seniorach mieszkających na Pradze Północ nauczyciele wraz z dziećmi zorganizowali akcję pt „Aniołki są w nas”. Kartki świąteczne wykonane przez nasze przedszkolaki zostały przekazane w opiekuńcze ręce pani Marianny Majchrzak - korownika Domu Dziennego Pobytu na ul. Brzeskiej 4 oraz pani Anny Sikory z Klubu „Złoty Wiek” na ul. Jagiellońskiej 56. Otrzymaliśmy podziękowania, serdeczne życzenia i dokumentację zdjęciową na których widać wzruszenie i uśmiech seniorów. Mamy nadzieję, że gorące serduszka dzieci jeszcze nie raz pomogą innym. Zapraszamy do galerii.

 

 

                                       

        

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-29 19:32:37

                       

                                         

 

 

Po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość ,,Pasowania na przedszkolaka”. Na początku spotkania pani dyrektor przywitała wszystkich zaproszonych gości zapraszając do obejrzenia występów artystycznych dzieci. Małe przedszkolaki z ogromnym przejęciem zaprezentowały przygotowane wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Na pamiątkę wydarzenia dzieci otrzymały pluszowe misie, pamiątkowy dyplom i upominek w postaci szczoteczek do zębów. O lśniący uśmiech naszych dzieci zadbali rodzice Anastasii. Zapraszamy do galerii.

 

 

                                                           

                                           

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-13 16:35:35

   26 listopada odbyła się zabawa z okazji Dnia Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Podczas wspólnej zabawy przedszkolaki poznały historię powstania niezwykłej maskotki, wysłuchały wierszy o misiach recytowanych przez nauczycieli. W wyjątkowy sposób święto pluszowego misia obchodziły najmłodsze przedszkolaki. Piotruś przyniósł do przedszkola ciasto w kształcie misia. Wszystkim maluszkom bardzo smakowało. Dziękujemy.

Zapraszamy do galerii.

 

 

                                          

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02 22:26:35

    14 listopada 2018 r. odbył się w naszym przedszkolu apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda grupa przygotowała krótki występ artystyczny upamiętniający wydarzenia z historii naszego kraju. W czasie apelu ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego pt ,,Symbole narodowe”.  Wszystkim rodzicom dziękujemy za inspirowanie dzieci do działań plastycznych. Zwycięzcom - gratulujemy!

 

                                                  

Zapraszamy do galerii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-15 13:36:14

     Dzieci z grupy III uczestniczyły w jesiennych warsztatach plastycznych organizowanych w VII Ogródku Jordanowskim przy ul. Namysłowska 21 w Warszawie.  Przedszkolaki pracowały z gliną, w której odbijały liście dębu. Odbite i wycięte z gliny liście czekają teraz na wyschnięcie.  W najbliższym czasie dzieci ponownie odwiedzą Ogródek Jordanowski, aby dokończyć prace.

 

 

                                                  

 

zapraszamy do galerii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-15 13:21:06

     9 listopada 2018 r. nasze przedszkole uczestniczyło w akcji ,,Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. O godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki zaśpiewały hymn Polski.

 

                                

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-13 23:30:32

   7 listopada 2018 r. odbyła się impreza pt. ,,Święto pieczonego jabłka”. Dzieci tego dnia przyszły do przedszkola ubrane na czerwono, Każda grupa przygotowała opaski na głowę z emblematem jabłka. Podczas wspólnej zabawy było wiele uśmiechu i radości.

 

 

                                     

Zapraszamy do galerii.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-09 22:59:03

    10 października dzieci z naszego przedszkola przyłączyły się do międzynarodowej akcji sadzenia drzew. Celem podjętych działań było uświadomienie dzieciom znaczenia drzew w środowisku przyrodniczym. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami wybrały miejsce, przygotowały podłoże i zasadziły sadzonki, z których wyrosną nowe drzewa. Na koniec akcji najstarsze dzieci podlały wodą nowych ,,mieszkańców ogrodu przedszkolnego”.

 

 

                                                

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

                                 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-27 18:11:15

    Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskiej akcji ,,Pola nadziei”.  W ogrodzie przedszkolnym przedszkolaki zasadziły cebulki żonkili. Każdy kwiatek będzie symbolem pamięci o osobach chorych i cierpiących.

zapraszamy do galerii.

 

                                                

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-27 17:51:59

                         WIELKA AKCJA "SPRZĄTANIA ŚWIATA" 

 

   Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji ,,Sprzątania świata”. Celem zajęć było rozbudzenie zaangażowania dzieci w dbanie o środowisko przyrodnicze.  W ramach podjętych działań przedszkolaki wyposażone w rękawiczki, worki na śmieci sprzątały ogród przedszkolny.  Korzystając z okazji przypominamy, że na terenie naszego przedszkola organizowanych jest wiele akcji np. prowadzimy zbiórkę zużytych baterii,  korków, podejmujemy działania na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Dbając o rozbudzanie postaw prospołecznych przedszkolaków zachęcamy Rodziców wraz z dziećmi do włączania się w akcje.

Zapraszamy do galerii.

 

 

                                        

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-22 17:50:46