Przedszkole Nr 171
Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia 
Wydarzenia

 

W  trakcie wycieczki dzieci mogły wejść na hale montażowe i poobserwować pracę specjalistów nad podzespołami do samolotów typu CASA. Przewodnik opowiedział i zademonstrował materiały z jakich zbudowany jest samolot. Na zakończenie wizyty w instytucie, przedszkolaki miały okazję poobserwować startujące samoloty na lotnisku Chopina . Zapraszamy do galerii.

 

                                                       

                                                      

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-26 16:08:35

    We wtorek odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty baniek mydlanych. Dzieci miały okazje obejrzeć pokazy iluzji bańkowej. Każda wykonywana sztuczka (człowiek w bańce i w tęczy z bańki, bańki dymne, ogniste, ognista piana, triki z ręki, klejenie baniek, śmieszne gagi z bańkami, burza baniek) wywoływała wśród przedszkolaków wielki aplauz. Zapraszamy do galerii.

 

                                                          

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-19 20:55:17

   Z okazji 120 urodzin Ewy Szelburg - Zarembiny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w dzielnicowym konkursie recytatorskim poezji autorki "Kije samobije ... i inne wesołe historie". W konkursie z grupy III wiersze ,,Do domu, do domu", ,,Idzie niebo ciemną nocą", ,,Słonko się kładzie" zaprezentowały Marcela F., Julia J. i Julia U. Z grupy IV wiersz pt. "Złoty jeż" deklamowała Anastazja P.

 

 

                                                                                

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-07 12:08:13

 

Nasza dwutygodniowa praca nad Smokiem Wawelskim została uwieńczona sukcesem. W dzielnicowym konkursie organizowanym pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga - Północ nasz smok ,,z pazurem" okazał się bezkonkurencyjny i zdobyliśmy 1 miejsce. Brawo dzieci z grupy III. 

Zapraszamy dogalerii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-09 18:06:12

 

21marca, w pierwszy dniu wiosny, dzieci z grupy III wykonały tradycyjną Marzannę. Podczas wspólnego spotkania w ogrodzie przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę. W tym dniu szczególne zadanie miały dzieci z grupy II.. Zadanie polegało na nadaniu paczki z Marzanną na biegun północny. Z okazji pierwszego dnia wiosny wszystkie dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie pod hasłem ,,Witaj wiosno”.

Zapraszamy do galerii.

 

 

                                            

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22 18:55:43

Dzieci z grupy IV zostały zaproszone na Dni Przedszkolaka do  Szkoły Podstawowej nr 395 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego przy ul. Sierakowskiego 9 w Warszawie. Wizyta w szkole była okazją do obejrzenia wyposażenia sali ruchowej, sprawdzenia swojej sprawności i wytrzymałości fizycznej. Przedszkolaki obejrzały salę komputerową, uczyły się programowania, uczestniczyły w grze multimedialnej w j. angielskim, zwiedziły bibliotekę i czytelnię.  Po wielu atrakcjach był też czas na odpoczynek w szkolnej stołówce i zjedzenie drugiego śniadania. Zapraszamy do galerii.

 

 

                                                      

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-04 12:20:32

W środę 27 lutego gościliśmy w przedszkolu  panie z Zagrody „Powroty”. Ludowe warsztaty edukacyjne były okazją do zaciekawienia dzieci różnorodnością gatunków gołębi, ich zwyczajami oraz tym, w jaki sposób dostarczają wiadomości na odległość. Podczas zajęć dzieci poznały sposób otrzymywania mąki z wykorzystaniem żaren, piekły ciasteczka. Dużo wrażeń smakowych dostarczyła degustacja własnych wypieków. Zapraszamy do galerii.

 

 

                                                      

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-04 12:06:30

Dzieci z grupy IV zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej 127 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Kowieńskiej 12/20 w Warszawie. Uczestnicząc w zajęciach lekcyjnych klasy pierwszej dzieci mogły zadać pytania uczniom i nauczycielce. Duże zaangażowanie przedszkolaki wykazały podczas wykonania pracy plastycznej.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

 

 

                              

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-24 17:20:21