ŚWiĘTO DYNi

6 miesięcy temu

30 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Święto Dyni".                                                                                                                                Wiele dzieci do przedszkola  przyszło ubranych w pomarańczowe kolory. Starszaki zadziwiły wszystkich dyniowymi strojami. Dzieci z młodszych grup ,,Święto Dyni" rozpoczęły od kolorowania szablonów ulubionych warzyw.      W każdej grupie odbyły sie zajęcia podczas których przedszkolaki zadziwiały się kolorystyką dyni, ich kształtami, fakturą skórek, wielkością. Wyobraźnię dzieci rozbudziło pytanie: ,,Jakie warzywo lub owoc przypomina kształt tej dyni?". Wśród odpowiedzi udzielanych przez dzieci pojawiły się skojarzenia typu: ,,dynia czosnkowa", ,,dynia gruszkowa", ,,dynia paprykowa", itd.

Wszystkich zainteresowanych przebiegiem zajęć zapraszamy do obejrzenia zdjęć.