KONKURS PLASTYCZNY ,,POWRÓT BOCiANA

Założenia ogólne:

- Organizatorem konkursu jest Przedszkole nr 171 przy ul. Równej 2 w Warszawie

- Konkurs adresowany jest do dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 171

- Prace na konkurs dzieci wykonują samodzielnie w domu pod opieką rodziców.

- W ramach konkursu uczestnicy zobowiązani są do wykonania  jednej płaskiej pracy w formacie A3 z zachowaniem 2 cm ramki od brzegów kartki. Praca może być wykonana kredką, farbą, tuszem, techniką wydzieranki, wycinanki, collage, itp.

Do ozdabiania pracy można wykorzystać wyłącznie własnoręcznie wykonane elementy.

- Praca ma przedstawiać postać przynajmniej jednego bociana w jego naturalnym środowisku (najczęściej bociany można spotkać na terenach rolniczych, blisko dolin rzecznych, na łąkach i w pobliżu zabudowań wiejskich).

- Każda zgłoszona praca powinna być zaopatrzona w metryczkę naklejoną z tyłu pracy.

Metryczka powinna być wypisana czytelnie i zawierać imię i nazwisko dziecka oraz grupę.

Cele konkursu:

- rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych;

- udział dzieci w dekoracji okolic przedszkola;

- rozwijanie sprawności manualnej poprzez stosownie różnych technik plasytcznych
- rozwijanie kreatywności;

- promowanie Przedszkola nr 171 w środowisku lokalnym.

Kryteria wyboru zwycięzcy :

- umiejętność posługiwania się techniką plastyczną;
- zgodność pracy z tematyką konkursu;

- oryginalność;

- pomysłowość w ujęciu tematu i estetyka wykonania pracy;
- samodzielność  wykonania pracy.

Harmonogram:

02.04.2021 r.- ostateczny termin złożenia  prac.
08.04.2021 r.- rozstrzygnięcie konkursu i i ogłoszenie wyników na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej przedszkola. Oceny prac konkursowych dokona Komisja powołana przez organizatora konkursu.

Dla laureatów i wyróżnionych przewidziane są atrakcyjne nagrody i dyplomy.

Prace wszystkich uczestników zostaną zalaminowane i wykorzystane do zorganizowania wystawy pokonkursowej przed budynkiem przedszkola. Prace nie będą zwracane i ich autorom.

Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na zasady powyższego regulaminu oraz na publikację prac.

Zachęcamy do udziału!

Organizatorzy konkursu